Найти на сайте: параметры поиска

"Український оберіг: вишиванка-в'язанка"

В цій темі ми вяжемо вишиванки та інші предмети національного одягу у різних техніках
Посетитель
Оффлайн
Дорогі дівчата!
Розпочинаємо реалізовувати свою мрію: вязану вишиванку та інші предмети національного одягу: сорочки, сукні, плахти, спідниці, свити, жупани, кафтани та усе, що душа наша побажає!
Ми не обмежуємося у нашій творчості, використанні різних технік, матеріалів, узорів та арнаментів. Будемо раді бачити не тіьки суто українські визерунки, але й арнаменти усіх народів, адже добре, гостинне та приязне ставлення до всіх народів світу - наша традиція та одна з основних рис нашої щирой душі. "І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь." - казав наш великий Тарас. Тож будемо раді бачити всіх, хто захоче розділити з нами чарівний світ народної творчості, дослідити прадавню культуру рідного народу та створити на всі віки актуальний бренд, оберіг та витвір мистецтва - вишиванку.
Єдиної моделі немає, адже кожна місцевість мала свої традиції та звичаї створення одягу та його оздоблення.
Різні варіанти моделей та арнаментів запропоновані в темі "Українські мотиви у в'язаному одязі" http://клуб-рукоделия.com/forum/thread309.html
корисним будуть також зібрання узорів для вишивання, запропоновані у розділі "Вишитий одяг" http://клуб-рукоделия.com/forum/thread314.html
Базові моделі, які сподобались багатьом
""
""
""
""
""
""
""
""
Посетитель
Оффлайн
Дівчата!
Вибачте, якщо якусь модель не поставила у перший пост, він і так вийшов дещо переобтяжений. Долучайтесь до обговорення, приносьте ідеї, усіх запрошую до спілкування.
Моя вишиванка на сьогодня в такому стані: перед вже закінчено, спинка в процесі. Сподіваюсь за вихідні закінчити, та розпочати рукава. Ще міркую над баскою: мабуть не буду на ній робити арнаменти, щоб не було аж занадто.
Перенесу сюди фото, завтра спробую ще викласти вже у завершеному вигляді передню частину
""
""
Посетитель
Оффлайн
Девочки, поздравляю с открытием! Я обяательно буду вязать, но позже, ближе к осени. Хочется сделать племяннице подарок к ДР. Пока только любуюсь и пытаюсь все приложить к машинной вязке и жаккарду.
Редактировалось: 1 раз (Последний: 13 июня 2014 в 13:42)
Посетитель
Оффлайн
С открытием темки.
Девочки, пропаду на недельку, но потом присоединюсь
Посетитель
Brena
Медаль
Черновцы
84 дня назад
покажу пробний зразок гачком і з вишивкою.
стовчики без накиду, але верхня частина зразка - по колу, нижня з поворотом
Як видно - по колу аккуратно але з невеликим нахилом.
Гадаю на квіткових мотивах буде не дуже помітно нахил
Напевне якщо вишивати через 2 рядки по поворотних рядах то буде рівно.
""

""

Вихідна ідея була така
""
Редактировалось: 1 раз (Последний: 13 июня 2014 в 17:33)
Посетитель
Brena
Медаль
Черновцы
84 дня назад
O-Ksana,
скажіть будь-ласка яка техніка жаккарду у вас? інтрасія чи з протяжками (типу ФерйАйл)?
Посетитель
Оффлайн
gurd!
Nat !

Чекаємо на вас!

Brena !

Дуже гарно виходить, і ідея цікава.
Техніка в мене звичайна. з протяжками. Інтрасію я так і не подужала поки що zst
Зараз закінчую спинку. Вже хочется почати баску, вона більш цікава, а то довго вязати простий узор мені набридає. Одне спасіння: дивлюся Савіка і відволікаюсь від монотонного повторення рапорту.
Редактировалось: 2 раза (Последний: 13 июня 2014 в 22:40)
Посетитель
Оффлайн
Оксаночка! Молодец! Спасибо за открытую тему и прекрасное вдохновение.
Сегодня по телеку услышала слово, которое прекрасно бы отражало нашу тему и будет названием моей вышиванки - БЕРЕГИНЯ.

Правила вышивки оберегов http://belyana55ru.blogspot.com/2014/01/blog-post_29.html#more
С орнаментами слегка определилась. http://club.osinka.ru/topic-73634?&start=0
А вот подобрать ажуры, похожие на славянские символы, не успела на растущей луне.
Вышивку превратить в жаккард не представляет особого труда. А вот орнаменты превратить в ажуры нужно поучиться.
Редактировалось: 1 раз (Последний: 14 июня 2014 в 11:35)
Посетитель
Оффлайн
Галочка!
Спасибо за инфу по оберегам! Буду изучать.
Тему переименовала, думаю против оберега возражать никто не будет?
Посетитель
Brena
Медаль
Черновцы
84 дня назад
я особисто не довіряю таким статтям, де все валять на купу - ніби слов'янські орнаменти, індійські чакри, фази місяця тощо. І незрозуміло звідкіля автор це взяв.
Справжніх же етнографічних досліджень в інтернеті мало.

і ще церква не схвалює подібні речі - бо якщо ти віриш, Бог тобі допоможе і без обрега.
Посетитель
Оффлайн
а я ЗА обереги.
поэтому и хочу вышиванку, не просто красивые цветочки на полотне, а со смыслом.
В церковь не хожу, но стараюсь по жизни придерживаться заповедей.
Обереги - это от наших предков - символы защиты и надежды.
В сегодняшнее очень тяжелое время для меня это актуально.
Посетитель
Оффлайн
Спасибо за блузку Бохо http://xn----9sbkephcff1au7ad8o.com/stati/vjazanie/bluzka-boho.html
На ее основе планирую вязать вышиванку. Хочу начать на бросовую нить (потом видно будет, что сверху будет - тонкий орнамент или кулиска), и вязать ажуром сверху вниз все части сразу, чтоб не сшивать. Узелки в вышиванке не приветствуются. Пока не решила: вязать по кругу или разрез на груди сделать. Из ажуров пока подобрала ромбики с серединкой - символизируют запаханное поле - к достатку. Когда дело пойдет на разделение рукавов и тела, буду подбирать орнаменты: на рукава - филейные, на тело - жаккардовый пояс.
Вот такие мои планы.
Есть время до новой луны, в голове все уляжется, тем более, что вышиванка снится мне (во сне она была с филейными розами на рукавах)
Посетитель
Оффлайн
Дівчата!
Може кому знадобиться, в ірландській техніці, як на мене, то чимось схоже на вишиванку.
Aliai Forte
""
""
""
Редактировалось: 1 раз (Последний: 16 июня 2014 в 13:19)
Посетитель
Оффлайн
Дівчата!
Ось ще гарна моделька для сукні. Написано, що це вишивка, проте такі троянди можливо замінити філейкою.
""
""
Редактировалось: 1 раз (Последний: 17 июня 2014 в 12:42)
Посетитель
Оффлайн
Дівчата!
Хочу поділитись, бо сама ще так не робила, але ідея сподобалась. Кольрове обв'язування філейного визерунку. Думаю буде корисним для тих, хто в'язатиме гачком
""
""
""
""
""
""

Майстер-клас за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=jl1PCGiwHyU
Посетитель
Flower
Медаль
4 часа назад
Оксанка,замечательная у вас вышиваночка получается! Очень оригинально и необычно! И идеи блузочек и платьев очень красивые!
Посетитель
Оффлайн
Flower!
Спасибо! Закончила сегодня манжет, думаю над рукавом: типа фонарик делать или просто ровный
Посетитель
Flower
Медаль
4 часа назад
Оксана,а по рукавчику тоже цветочки будут?
Посетитель
Оффлайн
Да, только меньший мотив. Один уже довязала. но что-то сел не удачно, начала второй, довяжу жаккард, буду думать, как переделать головку рукава. У меня с эти вечные проблемы. Бывает по 3 раза перевязываю.
Посетитель
Flower
Медаль
4 часа назад
Будет очень красиво!
|
Перейти на форум:
1234
...
7
Быстрый ответ
У вас нет прав, чтобы писать на форуме.